Století demokracie?

Od začátku tohoto století se demokracie dostává do těžkého klinče. Kroutí se s ní, jak to komu vyhovuje, až je z toho jednomu ouzko. Opravdu to odstartovalo to neblahé 11. září 2001? Je zde něco, co je napevno naplánováno

a co se musí za každou cenu prosadit? Hegemonie jednoho státu - Ameriky. Západní polokoule, celý americký světadíl, severní a jižní Amerika je a bude pod kontrolou Spojených států. A na evropském kontinentu vytvoření dalšího superstátu na rozhraní euroasie. Samozřejmě také pod kontrolou Spojených států. Ke splnění těchto plánů je dovoleno s demokracií zacházet dle libosti.

Brexit, těžká rána architektům Nového světa. Věří ještě někdo, že nějaký brexit bude? Brexit měl být vyhlášen ihned po zveřejnění výsledků referenda. Prostě a jednoduše tak, že na základě článku 50 Velká Británie opouští Evropskou unii. A ty tři ztracené roky měly být využity na hledání nových ekonomických vztahů se všemi státy světa. Na základě vzájemně výhodných, zcela korektních, přátelských vztahů. To si asi představovali voliči brexitu. Paní premiérka Mayová předvedla opravdu buldočí neústupnost, když se snaží prosadit dohodu o vystoupení, dohodnutou s EU. Tu dohodu nikdo v Británii nechce. Jak se měl zmínit i minulý ministerský předseda Cameron, který vyhlásil referendum o brexitu, je to i kvůli velkopanskému chování evropské komise a jejímu předsedovi Junckerovi. Však to teď Juncker uraženě připomněl v narážce na to, že za brexit může Cameron.  Referendum potvrdilo, že voliči Británie většinově chování EK a jejího předsedy neschvalují a podřizovat se nehodlají. Hodlají si o svém konání rozhodovat sami a to včetně pohybu lidí směrem dovnitř i ven z Velké Británie.

Paní premiérka by měla odstoupit, její dohoda přijata nebude, nebudou přijaty ani další, zcela mimo mísu, navržené body. To jest opakování referenda nebo žádný brexit. Opakovat referendum nelze, výsledek referenda je třeba naplnit. Jestliže výsledek referenda byl brexit, tak tedy brexit, jiné řešení není. Termín opakování referenda vůbec nemůže být ze zákona připuštěn, to by mělo každému (včetně pana Takáče z ČT) úplně zkroutit sanici, kdyby to měl vyslovit. V referendu rozhodli voliči a ti jsou nejvíc. To je totiž demokracie. Až se naplní brexit a někdo může nabýt dojmu, že Britům bylo v EU líp, je vždycky možné vypsat referendum o opětovném vstupu. A výsledek takového referenda by bylo opět nutné bezpodmínečně naplnit.

Nedemokratické tanečky slona v porcelánu EU, v neuznaných referendech v Irsku, Nizozemsku o přijetí Lisabonské smlouvy, neuznané referendum v Katalánsku, to jsou možná úlety, které k referendu o brexitu přispěly. Evropská unie není demokratická, respektive zásady demokracie si Brusel vytvořil po svém. Demokracie států členských zemí EU je připuštěna jenom potud, pokud se vejde do mantinelů, vytvořených pro demokracii Bruselem.

Evropská unie by měla teď k 12. dubnu Velkou Británii prostě vyškrtnout, vyhodit, vyrazit. Jedině tak snad může Evropa tváří v tvář světu aspoň trochu obstát. Číně a Rusku už je i tak dost k smíchu.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Vladimír Zeman | úterý 2.4.2019 10:16 | karma článku: 16,70 | přečteno: 262x